Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

7R rozpoczyna pierwszy projekt w Czechach

centrum logistyczne 7R
fot. 7R
Grupa 7R uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w Czechach. 7R Park Lavičky D1 Highway położony jest w lokalizacji atrakcyjnej dla przyszłych najemców - przy autostradzie łączącej Brno i Pragę. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów euro.

7R realizuje strategię ekspansji na rynek czeski. Jest to pierwszy zagraniczny projekt firmy, która od 15 lat dynamicznie rozwija się w Polsce, budując innowacyjne, ekologiczne obiekty magazynowe i produkcyjne dopasowane do potrzeb klienta.

7R Park Lavičky D1 Highway to nowoczesny budynek o powierzchni 26 tys. mkw. Zgodnie z przyjętą przez dewelopera strategią dekarbonizacji, wyposażony zostanie w liczne zielone rozwiązania, mające na celu redukcje emisji CO2 i kosztów operacyjnych., takie jak: oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania, instalację fotowoltaiczną, ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także wykorzystanie szarej wody w systemach spłukiwania. 7R zadba też o bioróżnorodność terenów zielonych, sadząc przy parku łąki kwietne oraz drzewa i krzewy. Do utrzymania terenów zielonych wykorzystana zostanie woda deszczowa. Zaprojektowane rozwiązania pozwolą ubiegać się o certyfikat BREEAM na wysokim poziomie Excellent.

Planowana data ukończenia projektu to trzeci kwartał 2025 roku. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *