Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Centrum logistyczne Żabki nagrodzone

fot. Żabka
Polskie Towarzystwo Logistyczne już po raz 16. nagrodziło najciekawsze projekty, związane z innowacjami w dziedzinie logistyki, realizowane przez rodzime przedsiębiorstwa. W tym roku główną nagrodę otrzymała Grupa Żabka, za projekt automatycznego centrum logistycznego w Radzyminie.

Nagroda Polskiego Towarzystwa Logistycznego, każdego roku trafia do firm zarejestrowanych w Polsce, które w swoich unikatowych, wdrożonych w życie działaniach stawiają na usprawnienie procesów logistycznych, wspierających w istotny sposób konkurencyjność rynkową przedsiębiorstw, łańcuchów dostaw lub całych sieci. Doceniane są także przedsiębiorstwa, które kultywują ideę zrównoważonego rozwoju.

Tym razem kapituła przyznała główną nagrodę Grupie Żabka, za projekt „Automatyczne Centrum Logistyczne Radzymin”. Wygranie krajowego konkursu, otwiera przed firmą drogę do ubiegania się o międzynarodową nagrodę na najlepszy projekt logistyczny w konkursie Europejskiego Towarzystwa Logistycznego ELA AWARDS 2024.

Nagrodzone Centrum Logistyczne w Radzyminie to obiekt liczący 60 000 m kw. Dysponuje on w pełni automatycznym magazynem wysokiego składowania, tzw. High-Bay o wysokości blisko 40 metrów i pojemności blisko 30 tys. miejsc paletowych. Za wewnętrzny transport nośników odpowiedzialne są autonomiczne wózki, a dzięki zastosowaniu technologii Goods To Person osiągnięto znaczny wzrost wydajności ergonomii pracy.

W centrum wdrożono system SAP EWM – oparty na technologii klasy WMS (Warehouse Management System) – umożliwiający precyzyjne zarządzanie lokalizacją towarów, co pozwala na szybkie kompletowanie zamówień i efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz monitorowanie poziomu zapasów. Ponadto w ramach systemu SAP zostało zaadaptowane zaawansowane oprogramowanie MFC – tym samym wdrożono zaawansowane algorytmy odpowiedzialne za optymalne sterowanie całego układu automatycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *