Dobre praktyki zostały przyporządkowane do 7 obszarów, zgodnie z międzynarodową normą ISO 26000. Podobnie jak w poprzedniej edycji raportu, także i w tym roku najwięcej działań zgłoszonych do raportu dotyczy zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnych (396 dobrych praktyk), praktyk z zakresu pracy (228 dobrych praktyk) i środowiska (206 dobrych praktyk). Do najmniej popularnych obszarów należały – zagadnienia konsumenckie (55 dobrych praktyk), prawa człowieka (32 dobre praktyki), ład organizacyjny (23 praktyki) oraz uczciwe praktyki operacyjne (16 praktyk).
Wśród działań, które znalazły się w tegorocznym opracowaniu uwzględniono 5 projektów wdrożonych w Polsce przez DSV – Global Transport and Logistics. Zgłoszone przez operatora logistycznego inicjatywy wpisywały się w obszary – zaangażowania społecznego, środowiska i rozwoju lokalnej społeczności oraz praktyk z zakresu pracy.
Pełna baza dobrych dobrych praktyk uwzględnionych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest dostępna na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
źródło: DSV