Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

KiK uruchamia nowe centrum dystrybucji

fot. KiK
Marka KiK właśnie osiągnęła kolejny etap rozwoju w Polsce. W Rabowicach pod Swarzędzem zostało otwarte pierwsze w Polsce centrum dystrybucji, które będzie obsługiwać wyłącznie tę sieć sklepów. Uruchomienie nowoczesnego obiektu o powierzchni magazynowej 40 000 mkw. z niemal 35 000 miejscami paletowymi oznacza dla marki szybszą i sprawniejszą dystrybucję towarów do punktów handlowych na terenie kraju.

Polska jest najważniejszym po Niemczech rynkiem dla sieci sklepów KiK. Stworzenie dla marki centrum dystrybucji w Rabowicach jest tego najlepszym potwierdzeniem i zarazem kolejnym już krokiem milowym w rozwoju sieci. Tylko w tym roku uruchomiono sklep internetowy i wdrożono program lojalnościowy oraz aplikację myKiK, które mają już przeszło milion użytkowników.

Nieustannie się rozwijamy, więc możliwości logistyczne magazynów centralnych, które do tej pory nas obsługiwały, stały się niewystarczające. Otwarcie nowego centrum dystrybucji w Polsce będzie miało przełożenie na optymalizację i wydajność procesu dystrybucji, co w praktyce oznacza jeszcze szybsze i tańsze zaopatrywanie naszych sklepów. Obiekt można rozbudować o kolejne 22 000 mkw. – jest to niezwykle istotne, patrząc na tempo naszego rozwoju i dalsze plany. Uruchomienie centrum logistycznego w Polsce pomoże zwiększać ofertę produktową, a to na pewno ucieszy obecnych i przyszłych klientów KiKmówi Jan Skowron, dyrektor zarządzający sieci sklepów KiK.

W początkowej fazie działalności nowo otwarte centrum logistyczne skupi się na obsłudze sklepów stacjonarnych KiK. Oficjalnie wraz z przecięciem wstęgi rozpoczęło się jego zatowarowanie. Pierwsze dostawy do punktów handlowych na terenie całej Polski ruszą w styczniu 2024 roku. Plany KiK wskazują, że nowe centrum dystrybucji będzie w niedalekiej przyszłości wsparciem dla e-commerce i sklepu internetowego marki.

źródło: informacja prasowa KiK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *