Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu 'PRAWO FINANSE KADRY':

Nowy CEO Iveco Group

fot. Iveco Group
Olof Persson zastąpi na początku lipca Gerrita Marxa na stanowisku CEO Iveco Group N.V., gdy ten ostatni opuści firmę, aby objąć stanowisko CEO CNH Industrial N.V. Olof Persson, który obecnie sprawuje funkcję Niezależnego Członka Rady Dyrektorów Iveco Group, obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego (CEO) Iveco Group.

W trakcie swojej kariery zawodowej Olof Persson zajmował stanowiska w firmie ABB, a w 2004 r. został mianowany prezesem oddziału Bombardier Transportation. W 2006 r. dołączył do Volvo Group jako prezes Volvo Aero, a następnie w 2008 r. jako prezes Volvo Construction Equipment. W 2011 r. został prezesem i dyrektorem generalnym AB Volvo Group. W 2016 r. Persson został mianowany Dyrektorem Naczelnym ds. Operacyjnych w Cerberus Operations and Advisory. W 2022 r. dołączył do Rady Dyrektorów w Iveco Group jako niezależny dyrektor, gdy Grupa zadebiutowała na giełdzie Euronext w Mediolanie.

Zgodnie z wcześniejszymi planami wyniki finansowe Grupy Iveco za pierwszy kwartał 2024 zostaną przedstawione w maju jeszcze przez Gerrita Marxa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *