Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

SEGRO właścicielem 16-hektarowego terenu w Warszawie

fot. Freepik.com
Firma SEGRO, inwestor oraz zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, kupiła działkę przemysłową pod budowę nowego parku w granicach Warszawy.

Teren o wielkości 16 ha pozwoli docelowo na budowę magazynów o powierzchni aż 70 tys. mkw.

Działka o znaczącym potencjale inwestycyjnym znajduje się w doskonałej lokalizacji na warszawskich Bielanach – z dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta oraz w bliskiej odległości od linii metra. Położenie jest kluczowe dla potencjalnych klientów, którzy mogą rozwijać swoje przedsięwzięcia na tym obszarze. To także bardzo dogodna lokalizacja dla przyszłych pracowników, a inwestycja daje perspektywę na stworzenie miejsc pracy w części miasta, która jest obecnie głównie dzielnicą mieszkaniową.

Zakupiony przez SEGRO grunt jest kolejną inwestycją w sąsiedztwie terenów przemysłowych i realizuje cele polityki firmy zawarte w programie Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z filarów jest wspieranie niskoemisyjnego rozwoju. Inwestycja na terenie poprzemysłowym pozwala na zmniejszanie ingerencji w środowisko naturalne przez ponowne zagospodarowanie wcześniej wykorzystywanego obszaru. Ponadto, SEGRO w swoich inwestycjach korzysta z certyfikowanych materiałów budowlanych i usług lokalnych dostawców, a docelowo budynki zostaną certyfikowane BREEAM na poziomie minimum Excellent. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ograniczać emisję CO2. Z kolei wykorzystywanie technologii BIM na etapie planowania budynków pozwala poprawić efektywność operacyjną magazynów. Jest to coraz ważniejszy obszar dla klientów, ponieważ pozwala im zmniejszyć własne emisje, i co za tym idzie koszty użytkowania.

SEGRO planuje zrealizować na zakupionym terenie ok. 70 tys. mkw. nowoczesnych, miejskich powierzchni produkcyjno-magazynowych. Inwestycja pozwala stworzyć także nowoczesne powierzchnie przeznaczone na działalność centrów danych. Grupa SEGRO posiada doświadczenie w tym zakresie – w najstarszym parku w Slough w Wielkiej Brytanii funkcjonuje 29 budynków o łącznej powierzchni 210 tys. m kw. przeznaczonych pod data center. Kolejne dwa obiekty liczące 36 tys. mkw. są w budowie.

źródło: informacja prasowa SEGRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *