Nasza współpraca z Ford Polska oraz Bussiness Service Club układa się bardzo dobrze. To jeden z kluczowych powodów, dla których zdecydowaliśmy się rozszerzyć flotę o kolejne 20 pojazdów tej marki. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój wynajmu krótkoterminowego, a Ford dostarcza nam rozwiązania, które pomagają utrzymać wysoką jakoś usług i elastyczność, której oczekują nasi klienci – powiedział Silvestr Ochrimovic, prezes zarządu Truck Care.
Wcześniej Truck Care zdecydował się na zakup w pełni elektrycznych Fordów E‑Transitów w wersji podwozie z pojedynczą kabiną. Pojazdy zostały wyposażone w zabudowę kontenerową z windą i bez.
Zdecydowaliśmy się na kolejne Fordy w naszej flocie, ponieważ wcześniejsze doświadczenia z modelami E-Transit były bardzo pozytywne. Zarówno pod katem niezawodności, jak i komfortu użytkowania. Nowe podwozia z zabudowami izotermicznymi i chłodniczymi doskonale wpisują się w potrzeby naszych klientów wynajmu krótkoterminowego. Dzięki takim decyzjom jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na dynamiczne potrzeby rynku – dodaje Maciej Derlatka, kierownik ds. wynajmu krótkoterminowego Truck Care.
Zamówione Fordy Transity to podwozia z kabiną w wersji TREND. Samochody posiadają napęd na tylne koła oraz manualną skrzynię biegów o 6 przełożeniach. Pod maską znajduje się zoptymalizowany do szerokiej gamy potrzeb silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 2 litrów i mocy 130 KM. Udoskonalona jednostka spełnia najnowsze normy emisji Euro 6.2, przez co jest jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska i ekonomiczna.
Jesteśmy dumni z możliwości zrealizowania tego kontraktu oraz z tego, że możemy współpracować z tak silnym i innowacyjnym partnerem, jakim jest firma Truck Care. W Fordzie mamy prawdopodobnie najwięcej lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów dostawczych, będąc jednocześnie najlepszą bazą do konwersji na potrzeby klientów. Cieszymy się, że program Business Service Club przygotowany dla klientów flotowych został pozytywnie oceniony, podobnie jak wyprodukowany przez nas Ford Transit – powiedział Attila Szabó, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska.
Transity przystosowane do przewozu produktów w określonej i kontrolowanej temperaturze zostały przygotowane dla Truck Care przez firmę Gruau Polska – producenta zabudów i nadwozi do samochodów użytkowych oraz aut dostawczych. W zabudowę izotermiczną wyposażono 15 zamówionych Fordów, natomiast pozostałe 5 sztuk wyposażono w zabudowę chłodniczą.
Izolacja izotermiczna części ładunkowej została wykonana z płyt warstwowych poliestrowych z pianką o grubości 50 mm. Izolowana podłoga została pokryta wylewką antypoślizgową, a ściany wraz z sufitem i drzwiami zyskały gładką strukturę w białym kolorze.
Progi w tylnych i bocznych drzwiach wykończono blachą nierdzewną. Zabudowa chłodnicza została wyposażona w agregat XARIOS 300GH, który ma możliwość pracy z napędem od silnika pojazdu i z sieci elektrycznej. Zakres wydajności chłodniczych to od 8 do 45 m3, oraz zakres temperatur od -20 do -33 stopni Celsjusza.

źródło: Credit Agricole