Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Nowy oddział Raben Logistics w Poznaniu [GALERIA]

fot. Raben Group
Od początku swojej działalności w Polsce, Raben związany jest z Wielkopolską. Najpierw był skromny start w Baranowie, potem rozbudowane centrum logistyczne w Gądkach i Robakowie. Teraz przyszedł czas na stolicę regionu.  I tak 3 lipca 2024 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego oddziału spółki Raben Logistics Polska, mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej 65.

Atutem nowego magazynu o powierzchni ok. 44 tys. m2, jest lokalizacja, blisko zarówno centrum Poznania jak i autostrady A2. To nowoczesny i ekologiczny obiekt, w którym zastosowano zrównoważone rozwiązania, dzięki którym magazyn spełnia wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent oraz rygorystyczne wymogi zrównoważonego budownictwa FM Global.

Magazyn wyposażono zarówno w wózki systemowe VNA, jak i wózki Li-Ion. 41  ramp przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz obszerne place manewrowe i tereny zewnętrzne przeznaczone wyłącznie do użytku Raben, umożliwiają komfortowe magazynowanie oraz prowadzenie różnorodnych operacji, w tym produkcji VAS.  Łącznie w magazynie i biurze zatrudnienie w oddziale Raben w Poznaniu znajdzie 200 osób.

Tego typu inwestycje zazwyczaj służą m.in. do obsługi logistyki ostatniej mili, jednak w tym przypadku głównym celem Raben jest rozwój usług związanych z logistyką kontraktową i magazynowaniem, a także  z produkcją usług dodanych takich jak co-packing czy co-manufacturing.  Dlatego magazyn został wyposażony w specjalistyczną strefę VAS o łącznej powierzchni 700 m2. Rozwój tych usług związany jest oczywiście z potrzebami klientów, więc infrastruktura obiektu została przygotowana tak, aby móc rozszerzać zakres tych aktywności w przyszłości.

Całość obecnie postawionej infrastruktury magazynowej została już zarezerwowana dla Mars Wrigley, długoletniego partnera firmy Raben. Zakład znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie nowopowstałej inwestycji jest jedną z największych fabryk Mars Wrigley w Europie oraz drugim największym na świecie zakładem Mars Wrigley produkującym gumy do żucia i miętusy. Produkty w nim wytwarzane trafiają na ponad 40 europejskich i globalnych rynków.

Infrastruktura i usługi świadczone w nowej placówce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Dziś możemy  pochwalić się najnowocześniejszymi rozwiązaniami w regionie, za sprawą których towary odbiorców naszych usług są bezpieczne
– dodaje Lucyna Zaborowska-Princ.

Raben realizuje nowe inwestycje, wyróżniające się wysoką jakością i nowoczesnymi rozwiązaniami, by zoptymalizować procesy swoje i swoich klientów. Za ich sprawą firma ma możliwość szybszego realizowania przeładunków, zmniejszenia ryzyka uszkodzeń oraz jeszcze lepszej kontroli towarów, co zapewnia bezpieczeństwo produktów powierzonych firmie przez jej klientów oraz budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko operatora logistycznego, ale przede wszystkim jego partnerów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *