Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

GXO podpisało pierwszą w branży wieloletnią umowę z Agility Robotics 

fot. GXO
GXO wraz z Agility Robotics, twórcą wiodącego dwunożnego mobilnego robota manipulacyjnego (MMR) Digit®, ogłosili podpisanie wieloletniej umowy rozpoczynającej wdrożenie Digit w operacjach logistycznych GXO. Umowa podpisana po pilotażowym wdrożeniu koncepcji pod koniec 2023 r., jest zarówno pierwszym w branży formalnym komercyjnym wdrożeniem robotów humanoidalnych, jak i pierwszym wdrożeniem robotów humanoidalnych jako usługi (RaaS).

W ramach umowy RaaS, GXO wdraża roboty Digit i Agility Arc, platformę automatyzacji w chmurze Agility do wdrażania i zarządzania flotami Digit. Digit to wielofunkcyjny, zorientowany na człowieka robot stworzony do pracy logistycznej i zaprojektowany do bezpiecznej pracy wśród ludzi oraz pomocy w wykonywaniu różnych powtarzalnych zadań. Agility Arc został zaprojektowany w celu uproszczenia cyklu wdrażania, od mapowania obiektów i definiowania przepływu pracy po zarządzanie operacyjne i rozwiązywanie problemów.

W centrum logistycznym SPANX rozwiązania Agility zostały zintegrowane z istniejącą automatyką, w tym z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR). Rozszerzając zeszłoroczny program pilotażowy, roboty Digit pomagają w powtarzalnych zadaniach, takich jak przenoszenie pojemników z cobotów i umieszczanie ich na przenośnikach, a wszystko to jest koordynowane przez Agility Arc. W ramach umowy RaaS firmy będą nadal badać dodatkowe możliwości zastosowania i skalowania wsparcia Digit, aby odpowiedzieć na popyt podczas całego wdrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *