Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Krystian Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: Wynajem zyskuje na popularności [WYWIAD]

Krystian Tyksiński, manager ds. wynajmu floty w OMEGA Pilzno Rental
Zapraszamy na rozmowę z Krystianem Tyksińskim, managerem ds. wynajmu floty w OMEGA Pilzno Rental, który opowiada nam o tym, jakie są przewagi najmu pojazdów ciężarowych nad kupnem czy leasingiem, warunkach współpracy przy najmie ciągników siodłowych i naczep oraz specjalnej ofercie dla rozpoczynających przygodę z branżą.

Redakcja Lorry.pl: Dzień dobry! Na początek rozmowy poprosimy o krótką historię usługi Rental w ramach grupy OMEGA Pilzno. Kiedy powstała ta marka?

Krystian Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: Naszą działalność – jako OMEGA Pilzno Rental – rozpoczęliśmy w 2021 roku. Powstanie spółki było odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, poprzedzoną wieloletnią obserwacją rynku. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania dla przewoźników, które będzie umożliwiało im szybszy rozwój. Warto dodać, że ofertę kierujemy do zróżnicowanych grup docelowych. Doświadczenie pozwala nam odpowiadać na potrzeby zarówno firm, które planują swoje działania z dużym wyprzedzeniem, jak również firm, które potrzebują szybkich rozwiązań w zakresie wynajmu przy pilnych zleceniach czy przewozach sezonowych.

Redakcja Lorry.pl: Faktem jest, że w dość niepewnych dla branży czasach wynajem pojazdów wydaje się wygodnym rozwiązaniem dla firmy transportowej. Jakie są wg Was najważniejsze przewagi najmu nad kupnem czy leasingiem?

Krystian Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: Wynajem pojazdów ciężarowych i naczep to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Patrząc na dynamikę zmian w gospodarce, zarówno mali, jak i duzi przewoźnicy coraz częściej szukają stabilnej alternatywy dla leasingu czy bezpośredniego zakupu. Najem przede wszystkim nie obciąża zdolności finansowej. Przewoźnik nie angażuje dużego kapitału, a w trakcie trwania umowy nie musi martwić się o prowizję i odsetki. Wszystkie koszty związane z użytkowaniem pojazdu -przeglądy, ubezpieczenie, telematyka i wiele innych – są wliczone w ratę.

Okres najmu, jaki proponujemy, zaczyna się już od jednego miesiąca, gdzie w przypadku leasingu decyzję trzeba podejmować na minimum 36 miesięcy. W branży transportowej często pracuje się projektowo, obsługując wygrane przetargi. Dzięki ofercie najmu przewoźnik może w prosty sposób skalować wielkość swojej floty pod aktualnie realizowane projekty. Nasi klienci cenią sobie tą elastyczność.

Warto również dodać, że oprócz pojazdu wynajmujący otrzymuje również pełne wsparcie działu technicznego, administracji oraz opiekę handlowca. Wynajem to również bardzo dobry sposób na przetestowanie pojazdu konkretnej marki.

Redakcja Lorry.pl: Wydaje się, że oferta krótkoterminowego wynajmu jest idealna dla rozpoczynających swoją przygodę z branżą przewoźników drogowych. Czy taki jest właśnie profil Waszego klienta?

Krystian Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: Najczęściej podpisujemy umowy z klientami, którzy działają już od jakiegoś czasu w branży TSL. Widząc jednak zainteresowanie naszą ofertą w takiej grupie stworzyliśmy opcję START UP dedykowaną klientom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą. Oczywiście mamy pewne standardy i procedury, które również ograniczają korzystanie z naszych usług, jednak są to sytuacje incydentalne.

Redakcja Lorry.pl: W ofercie OMEGA Pilzno Rental możemy znaleźć możliwość wynajmu ciągników siodłowych oraz naczep i przyczep różnych marek. Które pojazdy cieszą się największym zainteresowaniem?

Krystian Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: W ofercie posiadamy kilka marek ciągników siodłowych i naczep. Stawiamy na marki, które łączą komfort użytkowania z niezawodnością. Jesteśmy częścią grupy OMEGA Pilzno, która od 30 lat buduje swoją pozycję operatora logistycznego z własną flotą blisko 700 pojazdów. Nasze doświadczenia flotowe i wiedza produktowa pozwala nam precyzyjnie dostosować pojazd do potrzeb przewoźników. Dzięki dokładnej znajomości danej marki w OMEGA Pilzno Rental jesteśmy w stanie zaproponować wynajmującym ciągnik siodłowy lub naczepę, która sprawdzi się w jego biznesie.

Redakcja Lorry.pl: Na swojej stronie internetowej – www.omega-rental.com.pl – piszecie o elastyczności oferty a nawet pomocy w pozyskiwaniu zleceń oraz planowaniu transportu, tak by optymalnie obłożyć całą flotę. Czy może Pan rozwinąć ten wątek?

Krystian, Tyksiński, OMEGA Pilzno Rental: Tak, dzięki możliwości współpracy w różnych obszarach ze spółką OMEGA Pilzno możemy oferować naszym klientom dodatkowe rozwiązania. Jednym z nich jest wsparcie spedycji, która może pomóc w pozyskaniu zleceń transportowych dostosowanych do wymogów klienta.

Posiadamy również autoryzowane serwisy, stacje diagnostyczne, własne stacje paliw oraz serwis opon. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom profesjonalną i kompleksową obsługę oraz doradztwo.

Redakcja Lorry.pl: Dziękujemy za rozmowę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *