Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Najemcy stawiają na Park Szczecin Trzebusz

centrum logistyczne z lotu ptaka
fot. Savills IM
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podpisał w Parku Szczecin Trzebusz dwie umowy najmu na łączną powierzchnię niemal 30 000 mkw. Nowym najemcą szczecińskiego centrum magazynowego została firma Autodoc Logistics, a jeden z dotychczasowym najemców – Hegen Europe, zdecydował się na ekspansję w ramach parku logistycznego wchodzącego w skład portfolio Savills IM w Polsce.

Autodoc Logistics, firma zajmująca się dystrybucją części i akcesoriów samochodowych, dołączyła do grona najemców Parku Szczecin Trzebusz, wynajmując 26 532 mkw. powierzchni magazynowej na okres 2 lat. Autodoc Logistics wchodzi w skład Grupy Autodoc, która działa na 27 europejskich rynkach i zatrudnia łącznie ponad 5000 osób w sześciu lokalizacjach.

Druga z zawartych przez Savills IM umów w Parku Szczecin Trzebusz dotyczy powiększenia wynajmowanej dotychczas powierzchni. Firma Hegen Europe, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji sprzętu sportowego oraz artykułów do wyposażenia domu i ogrodu, zdecydowała się na ekspansję o kolejne 3 242 mkw. powierzchni magazynowej. Na mocy nowej umowy, która będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata, firma będzie wynajmowała łącznie blisko 13 000 mkw. powierzchni w szczecińskim parku logistycznym.

Podczas obu transakcji Savills IM doradzała w kwestiach leasingowych firma 7R, a Kancelaria DPPA Legal Grzonek Świdnicki sp. k. była odpowiedzialna za wsparcie prawne. Firma Autodoc Logistics była reprezentowana przez agencję doradczą AXI IMMO.

Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny, który został oddany do użytkowania w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i zlokalizowany jest we wschodniej części Szczecina, w dzielnicy Dąbie przy ul. Cynkowej. Atutem jego położenia jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, łączącej Szczecin i Berlin. Nieruchomość jest dobrze skomunikowana także z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, Lotniskiem w Goleniowie, położonym ok. 30 km od inwestycji czy portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

źródło: informacja prasowa Savills IM

Jedna odpowiedź

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Koniecznie będę polecał to miejsce i częściej odwiedzał, by zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *