Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

7R z ambitnym planem dekarbonizacji

magazyn z logo 7R
graf. 7R
7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu magazynów, wdraża plan dekarbonizacji. Zakłada on ograniczenie śladu węglowego przedsiębiorstwa o 42 proc. do 2030 r. oraz systematyczną dekarbonizację poszczególnych projektów magazynowych. Jednocześnie 7R przystępuje do SBTi oraz publikuje kolejny raport ESG.

7R jest pierwszym deweloperem magazynowym w Polsce, którego cele dekarbonizacji zostały zweryfikowane przez SBTi (Science-Based Targets Initiative). SBTi to wspólny projekt CDP (Carbon Disclousre Project), United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i WWF. SBTi pomaga firmom jasno określić cele obniżania emisji gazów cieplarnianych zgodnie z celami Porozumienia Paryskiego. 7R przystępując do SBTi stawia kolejny krok na drodze do zrównoważonego rozwoju i angażuje się w globalne wysiłki w walce ze zmianami klimatycznymi.

Nasze zaangażowanie w SBTi to kolejny wyraz naszej odpowiedzialności za środowisko i kolejne działanie na rzecz obniżenia emisji gazów cieplarnianych. Definiując i weryfikując cele naukowo uzasadnione, dążymy do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i do bardziej zrównoważonej przyszłości Polski i światamówi Piotr Miodek, Head of Construction & Engineering and Head of Sustainability w 7R.

Decyzja o weryfikacji celów przez SBTi jest częścią przyjętej przez firmę strategii dekarbonizacji oraz tworzenia innowacyjnych, energooszczędnych i ekologicznie zrównoważonych rozwiązań magazynowych.

Plan dekarbonizacji obejmuje zmniejszenie zużycia energii w wynajmowanych przez 7R biurach, obniżenie zużycia paliwa w flocie pojazdów oraz zakup energii z odnawialnych źródeł za pośrednictwem umowy o zakup energii (PPA). Ponadto firma będzie mierzyć i obniżać emisje z zakresu 3, związane z jej projektami deweloperskimi. Pierwszym projektem budowanym zgodnie z przyjętą strategią dekarbonizacji jest 7R Park Wrocław West II.  Rozwiązania zastosowane w tym przypadku mają zmniejszyć operacyjną emisję CO2 o ponad. 50 proc., a kolejne projekty zmierzające do całkowitej neutralności węglowej są już w przygotowaniu.

7R opublikowało również kolejny raport ESG, określający dodatkowe cele na nadchodzące lata w obszarze zrównoważonego rozwoju.

źródło: informacja prasowa 7R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *