Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Goodspeed rozpoczyna współpracę z Foodsi

Goodspeed i Foodsi
fot. Goodspeed
Grupa Goodspeed rozpoczyna współpracę z Foodsi, pierwszą polską aplikacją do ratowania jedzenia i innych produktów, które mogłyby się zmarnować. Razem pomogą cateringom w bezobsługowym zarządzaniu nadwyżkami jedzenia i dostawach - do konsumentów - paczek w okazyjnych cenach.

Dzięki współpracy nadprodukcja generowana przez cateringi może trafić prosto pod drzwi konsumentów w całym kraju w cenie nawet 50% niższej niż standardowa. To odpowiedź na potrzeby producentów, którzy mogą w ten sposób zminimalizować straty wynikające z nadprodukcji żywności, jak i konsumentów, którzy zyskają dostęp do jakościowych, gotowych do spożycia dań w okazyjnej cenie.

Nowa usługa rewolucjonizuje dotychczasowe podejście panujące na rynku i umożliwia bezpośrednie dostawy pod drzwi konsumentów. W praktyce cateringi dietetyczne otrzymają możliwość wystawienia na platformie Foodsi oferty paczek niespodzianek z informacją o szacowanej kaloryczności oraz koszcie – zwykle to rabat na poziomie ok. 50% w stosunku do ceny regularnej.

Klient z kolei może składać zamówienie poprzez Foodsi. Wraz z nową aktualizacją, w aplikacji pojawi się dedykowany cateringom dietetycznym proces zakupowy. Użytkownik będzie mógł wybierać spośród ofert swoje ulubione marki czy kaloryczność menu. W następnym kroku wypełnia formularz adresowy.

Następnie Grupa Goodspeed przejmuje realizację zlecenia i dostarcza jedzenie do konsumentów w całej Polsce, utrzymując jakość transportowanej żywności dzięki kontrolowanej temperaturze. Foodsi to pierwsza polska aplikacja do „ratowania” m.in. żywności, ale również kosmetyków, kwiatów i wielu innych.

W Polsce marnuje się ok. 4,8 miliona ton żywności rocznie, jak wynika z raportu Banków Żywności . A z drugiej strony, średnie ceny jedzenia w Polsce w 2024 roku mają wzrosnąć od 3% (projekcja Narodowego Banku Polskiego) do 5,3% (analiza Credit Agricole). Na wagę złota są zatem inicjatywy, które pomogą w lepszej redystrybucji jedzenia, pomagającej w ograniczeniu niesprzedanej nadprodukcji i udostępniające ją klientom w lepszej cenie.

Współpraca marek jest dla Goodspeed kolejną odsłoną ekspansji na polskim rynku, gdzie firma stale poszerza obszar dostaw, rozwija rozwiązania digitalowe dla branży HoReCa, które umożliwiają automatyzację procesów związanych z obsługą zamówień oraz sprawne doręczenia do klienta końcowego. To m.in. platforma Caterings – system CRM dla branży cateringu dietetycznego oraz StockEasy – aplikacja dla branży gastronomicznej monitorująca aktualne ceny produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *