Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Jak wykorzystać przepisy UE dotyczące TPMS, aby zmniejszyć koszty i poprawić efektywność swojej floty?

fot. Freepik.com
Od 6 lipca 2024 r., dzięki wejściu w życie w Unii Europejskiej nowych obowiązkowych przepisów dotyczących systemu TPMS (Tire Pressure Monitoring System), będzie można wznieść poziom bezpieczeństwa naczep na nowy poziom. Komisja Europejska zaktualizowała przepisy UN ECE R141, zgodnie z którymi wszystkie naczepy zarejestrowane po tej dacie muszą być wyposażone w systemy monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

W 2018 r. Komisja Europejska wprowadziła te przepisy, aby do 2038 r. uratować życie ponad 25 000 osób i zapobiec co najmniej 140 000 obrażeniom spowodowanym zdarzeniami drogowymi. Nowe przepisy dotyczące TPMS mają na celu uwzględnienie bezpieczeństwa drogowego w przyszłości i zminimalizowanie ryzyka problemów z oponami, które mogą prowadzić do poważnych wypadków. Ponadto odpowiadają one celom zrównoważonego rozwoju poprzez zwiększenie niewykorzystanego potencjału danych TPMS – nowej granicy w zakresie wydajności i bezpieczeństwa transportu.

Przekształć swoją flotę dzięki TPMS: bezpieczeństwo, wydajność i oszczędności

1. Zwiększ bezpieczeństwo na drodze: Dzięki systemowi TPMS można zapomnieć o nieoczekiwanym i niebezpiecznym przebiciu opony. Dzięki temu systemowi można otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o stanie opon i zapewnić sobie bezpieczną podróż. Pozwala to na spokojnie działać, wiedząc, że wyposażenie naczepy pozwala zapobiegać katastrofalnym incydentom, ostatecznie oszczędzając koszty i ratując życie.

2. Obniż koszty paliwa: Zminimalizuj koszty dzięki optymalnemu ciśnieniu w oponach monitorowanemu przez system TPMS. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszysz opór toczenia, a tym samym obniżysz koszty zużycia paliwa.

3. Zminimalizuj nieplanowane przestoje: Naczepy mogą pracować bez przestojów. System TPMS zmniejsza prawdopodobieństwo awarii, utrzymując ładunek w ruchu i unikając kosztów nieoczekiwanych postojów i opóźnionych dostaw.

4. Wydłuż żywotność opon: Maksymalizacja inwestycji dzięki oponom o dłuższej żywotności. Prawidłowo utrzymywane ciśnienie w oponach zapewnia maksymalne wykorzystanie każdej opony, zmniejszając tym samym częstotliwość wymiany i zwiększając zyski.

5. Wnieś Wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju: Zmniejszenie oporu toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, przynosi korzyści dla środowiska. Zmniejszone zużycie paliwa oznacza mniejszą emisję CO2, co przyczynia się do realizacji zobowiązań Twojego przedsiębiorstwa w zakresie zrównoważonego rozwoju!

Wykorzystaj moc systemu TPMS z TIP Group: Twój partner w zakresie wydajności naczep

Połącz siły z firmą TIP i wyprzedzaj konkurencję dzięki naczepom, które są nie tylko zgodne z przepisami, ale także wyznaczają standardy bezpieczeństwa i wydajności. Poznaj zalety danych TPMS w czasie rzeczywistym za pośrednictwem TIP Telematics i dostosuj strategie zarządzania flotą, aby uzyskać niezrównaną wydajność.

Zainwestuj w bezpieczniejszą, bardziej wydajną i opłacalną podróż dzięki naczepom wyposażonym w system TPMS firmy TIP.

Czy są Państwo gotowi na modernizację naczepy lub poznanie zalet systemu TPMS w naszej najnowocześniejszej flocie? Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem firmy TIP już dziś lub wypełnienia formularza na stronie www.tip-group.com/pl, a my skontaktujemy się z Państwem.

Przekształć swoją flotę, zwiększ bezpieczeństwo i wejdź w zrównoważoną przyszłość z TIP Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *