Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Neopak stawia na Panattoni Park Warsaw South IV

fot. Panattoni
Panattoni zyskało nowego najemcę w podwarszawskim parku. Neopak – firma dystrybucyjna prowadząca działalność w przemyśle opakowaniowym przeniesie swój główny magazyn do Panattoni Park Warsaw South IV, gdzie zajmie ponad 10 500 m kw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Neopak to jedna z wiodących firm dystrybucyjnych w branży opakowań – od 2006 r. specjalizuje się w sprzedaży materiałów i akcesoriów opakowaniowych. W jej ofercie znajduje się pełen asortyment produktów związany z zabezpieczeniem różnych towarów w tym paczek czy przesyłek. W związku z rozwojem biznesu i perspektywami na kolejne lata Neopak potrzebował większej przestrzeni magazynowej o wysokim standardzie. Firma zdecydowała się przenieść swój dotychczasowy magazyn główny z B-klasowego obiektu na warszawskim Okęciu do A-klasowej przestrzeni w nadarzyńskim parku Panattoni.

Firma zacznie działalność w podwarszawskim parku od września bieżącego roku. Nowoczesna, większa i wyższa, bo 12-metrowa hala, pozwoli najemcy na uzyskanie dodatkowego miejsca. Nowa lokalizacja zapewnia także oszczędności związane z optymalizacją energii. Przestrzeń dystrybucyjną uzupełni 850 metrowe, przestronne biuro.

W procesie poszukiwania nowej powierzchni i negocjacjach warunków najemcę reprezentowała polska firma doradcza AXI IMMO

Przemysł opakowaniowy, którego ważnym graczem jest Neopak, odgrywa istotną rolę we wspieraniu wielu branż, poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań opakowaniowych dla ich produktów. W ostatnich latach jego znaczenie wzrosło wraz z dynamicznym rozwojem segmentu e-commerce w Polsce. Ogromna popularność zakupów online przyczyniła się do zwiększenia zapotrzebowania na różnorodne opakowania dostosowane do wysyłki i dostawy towarów nabywanych przez internet. Estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne opakowania mogą poprawić postrzeganie marki oraz zwiększyć lojalność klientów, dlatego znaczenie branży opakowań w kolejnych latach będzie wzrastać.

Panattoni Park Warsaw South IV to realizowane obecnie centrum logistyczne, które docelowo obejmie blisko 100 000 m kw. powierzchni przemysłowej w dwóch halach. Ukończony jest pierwszy etap inwestycji – budynek o powierzchni ok. 50 000 m kw. Najemcy mogą skorzystać z wielu udogodnień, takich jak szerokie place manewrowe, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring i całodobowa ochrona. Hala przeszła certyfikację środowiskową metodą BREEAM na wysokim poziomie Excellent. Park jest zlokalizowany tuż przy drodze ekspresowej S8 oraz węźle Paszków, łączącym się z DK nr 67. Odległość do ścisłego centrum Warszawy to jedynie 20 km, a do Lotniska Chopina 18 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *