Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Panattoni uzyskało finansowanie od BNP Paribas i rusza z budową w regionie warszawskim [FILM]

centrum logistyczne z lotu ptaka
graf. Panattoni
Panattoni rozpoczyna kolejną inwestycję w pobliżu Warszawy. Firma ruszyła z budową Panattoni Park Grodzisk V w Natolinie, a realizacja zostanie sfinansowana kredytem w wysokości 17 mln euro.

Projekt w pierwszym etapie osiągnie 25 000 m kw., a jednym z najemców będzie globalna firma produkcyjna.

Mazowiecki rynek nieruchomości przemysłowych potwierdza swoją niesłabnącą atrakcyjność dla najemców. Panattoni przekroczyło w regionie już 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni, a ponad 80 000 m kw. pozostaje w budowie.

Ciągły rozwój i dywersyfikowanie oferty w okolicach stolicy Polski ma dla nas znaczenie strategiczne. Aglomeracja warszawska jest jednym z kluczowych węzłów logistycznych, a popyt wciąż jest na jednym z najwyższych poziomów w kraju. Rozpoczynając budowę kolejnego parku w sąsiedztwie autostrady A2, a jednocześnie w odległości zaledwie 35 kilometrów do centrum stolicy, odpowiadamy na potrzeby potencjalnych najemców z branż logistycznej i produkcyjnej, dla których działalności doskonale skomunikowana lokalizacja w centrum kraju ma znaczenie krytycznemówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Panattoni Park Grodzisk V ma już pierwszego najemcę – międzynarodowego producenta.

W dobie reindustrializacji Europy, udział klientów produkcyjnych będzie rósł, co już potwierdzają raporty branżowe, według których ta grupa była odpowiedzialna za blisko 1/3 wynajętej powierzchni przemysłowej w Polsce w I poł. 2023 roku. Tworząc projekty w sposób elastyczny, tworzymy dla nich przestrzeń do rozwoju i prowadzenia nawet wysoko zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnychpodsumowuje Michał Samborski.

Panattoni Park Grodzisk V zlokalizowany będzie w miejscowości Natolin, 2,5 km od autostrady A2, 16 km od drogi ekspresowej S8. Nowy park Panattoni zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W trosce o wellbeing pracowników deweloper wykona strefy relaksu, a pomieszczenia biurowe zapewnią dobry dostęp do światła dziennego dzięki przeszklonym ścianom. Na terenie wokół obiektu przewidziane są łąki kwietne, trawnik krajobrazowy i liczne nasadzenia drzew. Ponadto na potrzeby pierwszego z najemców inwestycja wyposażona zostanie w szereg zrównoważonych rozwiązań, między innymi izolacyjność termiczna dachu przewyższy obowiązujące normy, a ciepło pochodzące z procesów technologicznych będzie odzyskiwane przez układ wentylacji. W celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej na terenie hali produkcyjnej Panattoni zastosuje sensory obecności i system dostosowania poziomu oświetlenia uwzględniający ilość światła naturalnego.

źródło: informacja prasowa Panattoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *