Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Zakład Technoform w ramach Panattoni Park Kraków West III ukończony

fot. Panattoni
Deweloper nieruchomości przemysłowych Panattoni z kolejnym ukończym zakładem produkcyjnym w regionie Krakowa. Technoform, producent elementów do szyb zespolonych, korzystać będzie z 9400 m2 powierzchni zrealizowanej w formule BTS. Z obiektu obsłuży rynek polski oraz zagraniczne w UE. Realizacja została sfinansowana kredytem w wysokości ok. 8 mln euro od Credit Agricole.

Technoform posiada 45 fabryk i biur sprzedaży w: Europie, Ameryce oraz regionie Azji i Pacyfiku. Kolejnym etapem rozwoju jest relokacja jednego z dotychczasowych zakładów do fabryki w Skawinie, która powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III – 20 km od stolicy regionu.

Technoform to duży gracz rynkowy, który buduje swoją pozycję od kilkudziesięciu lat. Gdy taka firma stawia na rozwój w regionie, to potwierdza ogromny potencjał zarówno Krakowa i okolic, jak i samej Skawiny, która stała się strefą aktywności przemysłowej, skupiając działalność potężnych, międzynarodowych firm. Małopolska udowadnia, że jest dobrym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się ogromnym atutemmówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

W ramach nowego zakładu firma produkować będzie elementy izolacyjne do szyb zespolonych, a także magazynować produkt gotowy. Inwestycja pozwoli na obsługę rynku krajowego oraz licznych rynków europejskich. W międzynarodowej działalności pomoże lokalizacja obiektu w sąsiedztwie fragmentu DK44 stanowiącego obwodnicę Skawiny, blisko węzła A4, co okazało się dodatkowym atutem przy sprawnej relokacji dotychczasowego zakładu. Panattoni Park Kraków West III umożliwia dotarcie w ok. 80 minut do granicy polsko-słowackiej oraz w niecałe 2 godziny do granicy polsko-czeskiej. Autostrada przebiega niecałe 10 minut od inwestycji i zapewnia dobre połączenia do granicy południowo-zachodniej z Niemcami oraz południowo-wschodniej z Ukrainą.

źródło: Panattoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *