Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

592 mln zł szacunkowych przychodów Grupy OTL w 2023 r.

widok z powietrza na terminal firmy OTL
Szacunkowe przychody Grupy OTL w 2023 r. wyniosły 592 mln zł (wobec 455 mln zł przychodów osiągniętych w 2022 r.). 193 mln zł wyniósł szacunkowy wynik EBITDA w 2023 r. wobec EBITDA na poziomie 145 mln zł w 2022 r. Grupa OTL szacuje zysk netto osiągnięty w 2023 r. na 160 mln zł w porównaniu do 139,4 mln zł w 2022 r.

Rok 2023 w branży portowej był bardzo dynamiczny i charakteryzował się dużą zmiennością. Udało nam się szybko dostosowywać do zmian w otoczeniu rynkowym, by móc sprostać aktualnym oczekiwaniom i zapotrzebowaniu rynku. Analizując szacunkowe wyniki Grupy OTL za 2023 r. widzimy, że obraliśmy właściwe kierunki rozwoju, a stawianie na uniwersalność świadczonych usług okazało się skuteczne i efektywne. Pomimo osłabienia koniunktury w ostatnim kwartale 2023 r. szacunkowe wyniki roczne są lepsze od wyników osiągniętych w, dobrym dla Grupy, roku 2022. Wiele celów już zostało zrealizowane i pracuje także na tegoroczne wyniki – jak chociażby zakup i zainstalowanie żurawi portowych nowej generacji w OT Port Świnoujście czy umożliwienie, od tego roku w OT Port Gdynia, obsługi większych statków klasy Panamax, zapewniających większą efektywność wykorzystania aktywów portowych. Przed nami dobre perspektywy, ale także wyzwania związane z dalszą transformacją zmierzającą do uniwersalności świadczonych usług oraz inwestycje pozwalające wejść w nowe segmenty i grupy ładunkowemówi Kamil Jedynak, Prezes OT Logistics.

Jak spółka informuje w komunikacie na swojej stronie, publikowane wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy OTL za 2023 r., które podlega badaniu przez niezależnego biegłego rewidenta i mogą się różnić od wartości, które zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie rocznym za rok 2023. Raport okresowy za 2023 r. spółka opublikuje 16 kwietnia tego roku.

źródło: informacja prasowa Grupy OTL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *