Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

DACHSER przejmuje pełną kontrolę nad spółką joint venture w RPA

siedziba firmy Dachser w RPA
fot. Dachser
DACHSER nabył pozostałe 30 proc. udziałów w DACHSER South Africa i jest teraz jedynym właścicielem organizacji z siedzibą w Johannesburgu.

Globalny dostawca usług logistycznych jest reprezentowany w Republice Południowej Afryki (będącej członkiem BRICS) od 2011 roku. W tym czasie DACHSER założył spółkę joint venture z rodzinną firmą Jonen Freight Pty. Ltd., w której objął większościowy pakiet udziałów. Celem było wzmocnienie swojej sieci frachtu lotniczego i morskiego poprzez prowadzenie własnych lokalizacji w trzeciej co do wielkości gospodarce Afryki. Teraz DACHSER nabył pozostałe 30 procent udziałów w spółce joint venture, które do tej pory pozostały w rękach rodziny Duve.

Pod kierownictwem Detleva Duve, syna założyciela firmy, spółka joint venture, działająca od 2012 r. jako DACHSER South Africa, była w stanie rozwinąć się i umocnić swoją pozycję na rynku. Firma zatrudnia około 250 pracowników w czterech lokalizacjach w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth i Kapsztadzie, a w 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości około 43 mln EUR.

źródło: informacja prasowa DACHSER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *