Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Hillwood Rawicz z nowym najemcą

centrum logistyczne Hillwood
fot. Hillwood
Hillwood Polska zakończył budowę pierwszego budynku w parku logistycznym Hillwood Rawicz, i wynajął 17 000 mkw. liderowi branży fashion, który już wkrótce rozpocznie swą działalność w Korzeńsku. Hillwood Polska zakończył budowę pierwszego budynku w nowym parku logistycznym Hillwood Rawicz. Pierwszym najemcą tego obiektu będzie lider branży fashion, znany z działalności detalicznej w Polsce i Europie. Planowany termin rozpoczęcia przez klienta działalności w nowej lokalizacji to koniec marca bieżącego roku.

Hillwood Rawicz, będący centrum magazynowym klasy A, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Park oferuje blisko 147 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Położony w Korzeńsku w Gminie Żmigród, na pograniczu województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, przy drodze ekspresowej S5 łączącej Poznań i Wrocław, park logistyczny zapewnia dobre połączenia zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Pierwszy etap inwestycji, obejmujący budowę niemal 54 000 metrów kwadratowych powierzchni logistyczno-magazynowej w budynku A, zakończył się w lutym bieżącego roku. Efektywna realizacja projektu była możliwa dzięki bliskiej współpracy z władzami Gminy Żmigród.

Pierwsza wynajęta powierzchnia w Hillwood Rawicz, przekraczająca 17 000 metrów kwadratowych, będzie wykorzystywana do logistyki i magazynowania asortymentu modowego. Magazyn został w pełni dostosowany do potrzeb klienta, oferując 12 metrów wysokości składowania, odporność ogniową na poziomie +4000 MJ/m² oraz bezpyłową posadzkę o nośności 8 ton na metr kwadratowy.

W dążeniu do minimalizacji kosztów eksploatacyjnych, w Hillwood Rawicz zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 50 kWp, co przynosi duże oszczędności w zużyciu energii w częściach wspólnych. Dodatkowo, energia wygenerowana przez farmę fotowoltaiczną zostanie przekazana bezpłatnie na potrzeby najemców. W magazynie w Korzeńsku oraz podobnych obiektach w portfolio Hillwood Polska zastosowano nowoczesny system liniowego oświetlenia LED, zapewniający nie tylko poprawę komfortu użytkowania budynku, ale także znaczne oszczędności energetyczne.

Wojciech Dachniewski, Dyrektor ds. Najmu w Hillwood Polska, wyraził radość z pomyślnego przebiegu projektu w Korzeńsku oraz z niebawem nadchodzącego przyjęcia nowego najemcy. Podkreślił także, że zespół Hillwood Polska zadbał o dopasowanie powierzchni do potrzeb najemcy, zapewniając spełnienie jego oczekiwań. Lokalizacja oraz łatwy dostęp do pracowników stanowią kluczowe atuty tego projektu, które będą ogromnym wsparciem dla realizacji celów biznesowych klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *