Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku

Od lewej strony na zdjęciu pracownicy firmy Kuehne+Nagel: Ryszard Żmijewski – National Sea Logistics LCL Manager, Jacek Liszewski – National Sea Logistics Director, Maciej Sobek – National Road Logistics Director, Wojciech Sienicki – National Manager oraz Michał Kubiak – Road Logistics Terminal Handling Manager
Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum przeładunkowe w pobliżu terminalu kontenerowego Baltic Hub (d. DCT Gdańsk), jednego z najszybciej rozwijających się terminali w Polsce. Nowe centrum dedykowane operacjom morskim i drogowym zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe w regionie, wspierając klientów Kuehne+Nagel multi-modalnymi serwisami do krajów bałtyckich. 

Obiekt ma powierzchnię ponad 3 300 mkw. oraz dodatkowe 200 mkw. powierzchni biurowej. Cross-dock obsługuje towary przypływające do Polski za pośrednictwem największych statków oceanicznych z całego świata, w tym z głównych portów Dalekiego Wschodu w regularnym, cotygodniowym serwisie Kuehne+Nagel. Obiekt jest zintegrowany z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel, aby zapewnić codzienną dystrybucję towarów do lokalnych i europejskich hubów. Lokalizacja magazynu między Gdańskiem a Gdynią w bezpośredniej bliskości trójmiejskiej obwodnicy zapewnia sprawną obsługę towarów na trasie port-magazyn. Ponadto bliskość lotniska w Gdańsku może znacznie ułatwić dostawy towarów na płytę lotniska, usprawniając dalsze etapy łańcucha dostaw.

Zespół pracujący w magazynie jest odpowiedzialny zarówno za obsługę towarów, które kończą swoją podróż w Polsce, oferując możliwość krótkoterminowego składowania, jak i tych, które są wyłącznie przeładowywane z kontenerów morskich i przygotowywane do dalszego transportu. Usługi dodatkowe takie jak m.in. paletowanie, etykietowanie i sortowanie są oferowane dla ładunków, będących pod dozorem celnym, a także przesyłek krajowych i unijnych.

Uruchomienie obiektu logistyki morskiej i drogowej stanowi strategiczny krok w kierunku zwiększenia wydajności i odporności łańcuchów dostaw naszych klientów – zarówno eksporterów, jak i importerów. Nowe centrum w Gdańsku, położone w pobliżu jednego z najważniejszych terminali kontenerowych w Polsce, pozwoli wzmocnić potencjał logistyczny w regionie, wspierając wymianę handlową Polski z innymi krajami świata oraz ekspansję naszych klientów na nowe rynki zagraniczne. Potwierdza również zaangażowanie Kuehne+Nagel w budowanie stabilnych i sprawnych łańcuchów dostaw, zapewniając usługi wspierające rozwój naszych partnerówskomentował Jacek Liszewski, dyrektor logistyki morskiej w Kuehne+Nagel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *