Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Panattoni buduje kolejny park przemysłowy w Krakowie

fot. Panattoni
Firma Panattoni ruszyła z budową City Logistics Kraków III, kolejnym projektem w granicach dawnej stolicy Polski, który zajmie 25 000 m kw. Z blisko 4500 m kw. skorzysta Walraven – międzynarodowy producent systemów mocowania instalacji.

Panattoni na koniec III kw. br. ukończyło w granicach Krakowa ok. 50 000 m kw. powierzchni, a 10 000 m kw. pozostawało w budowie. Teraz deweloper ruszył z kolejnym projektem – City Logistics Kraków III, którego budowa zostanie zakończona w sierpniu 2024 roku.

Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko ¼ całego naszego małopolskiego wolumenu. To potwierdza jak ważnym ośrodkiem dla całego regionu jest Kraków. Miasto dzięki drugiej co do wielkości populacji w kraju, położeniu tranzytowemu wschód-zachód czy dostępowi do absolwentów takich uczelni jak AGH, UJ i Politechnika kwitnie i przyciąga międzynarodowy biznes. Naszym zadaniem jest stworzenie bazy nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która dodatkowo stymuluje ten rozwój komentuje FIlip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Potwierdzeniem zainteresowania biznesu działalnością w Krakowie jest podpisana umowa najmu Panattoni z firmą Walraven. Walraven jest producentem i dostawcą systemów mocowania instalacji stosowanych w branży konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz przeciwpożarowej. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które również wspiera projektantów i instalatorów na każdym etapie budowy, zarówno podczas tworzenia projektu jak i w czasie prac montażowych na budowie. Aktualnie posiada 9 zakładów produkcyjnych oraz lokalne spółki sprzedażowe na trzech kontynentach. City Logistics Kraków III udostępni polskiej spółce Walraven blisko 4500 m kw. Przestrzeń ta, ze zwiększoną powierzchnią magazynową, stanie się nową centralą firmy w Polsce i umożliwi szerszą obsługę rynku krajowego, a także dalszą ekspansję firmy w Europie. Nowa siedziba firmy Walraven będzie składać się z części magazynowej oraz dwukondygnacyjnego biura.

City Logistics Kraków III powstanie przy pętli autobusowo-tramwajowej Pleszów, dzięki czemu zapewni pracownikom dobre połączenie z centrum miasta. Ponadto atutem lokalizacji będzie bliskość drogi S7, łączącej park m.in. z Warszawą i Gdańskiem.

źródło: informacja prasowa Panattoni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *