Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Accolade zwiększa portfolio magazynowe w Szczecinie

fot. Accolade
Szczecin to miasto, w którym Accolade zadebiutowało w 2015 roku, otwierając jeden ze swoich pierwszych parków przemysłowych w Polsce. W miarę rosnącego zapotrzebowania na nowoczesne powierzchnie magazynowe, inwestor konsekwentnie udostępniał kolejne obiekty.

Obecnie firma posiada w Szczecinie 6 parków przemysłowych, istniejących lub będących w realizacji, o łącznej powierzchni 500 000 mkw. i wartości około 440 mln euro. Jedną z ciekawszych inwestycji szczecińskich jest Park Szczecin Załom. Ta oferująca 230 000 mkw. lokalizacja jest największym parkiem w polskim portfolio Accolade. Co więcej, inwestycja stanowi wyraz obranej przez firmę strategii biznesowej, która uwzględnia realizację projektów na terenach poprzemysłowych. Park Szczecin Załom razem z innymi inwestycjami typu brownfield stanowi 30% całego portfolio Grupy. Koncentracja na zrównoważonym rozwoju znalazła także wyraz w uzyskaniu przez Accolade pierwszego w Polsce certyfikatu BREEAM z najwyższa oceną Outstanding dla Parku Szczecin III przy ul. Kniewskiej. W Szczecinie inwestor posiada także Park Szczecin IV oraz planuje lub już realizuje kolejne inwestycje, takie jak Park Szczecin V, Park Szczecin VI i Park Szczecin Trzebusz.

Poza Szczecinem, w województwie zachodniopomorskim, Accolade posiada parki przemysłowe również w Goleniowie, Kołbaskowie i Koszalinie, oferujące powierzchnie dostosowane do potrzeb najemców, z różnych sektorów. Zgodnie z planami firmy docelowo powierzchnia w tym województwie wyniesie ponad 900 000 mkw. Skala działań i ambicje inwestora a także chęć utrzymania dobrych relacji z najemcami skłoniły Accolade do otwarcia regionalnego biura w Szczecinie. Zatrudnieni tam pracownicy świadczą usługi asset management i zapewniają aktywną współpracę z samorządem i miejscową społecznością.

Dla Accolade kluczowe są długotrwałe relacje z najemcami, a bogate portfolio oraz ponad 10-letnie doświadczenie zarówno na polskim, jak i europejskich rynkach umożliwiają elastyczne dostosowanie powierzchni magazynowych do wymagań firm z różnych krajów i branż. Oprócz gotowych do wynajęcia parków przemysłowych, inwestor przygotowuje także powierzchnie pod konkretnego najemcę, indywidualnie ją dostosowując. Tak obrana strategia biznesowa zaowocowała współpracą z lokalnymi, ale i międzynarodowymi firmami, cieszącymi się ugruntowaną pozycją na rynku.

Największym najemcą wśród szczecińskich parków jest niemiecki Autodoc, który zajmuje ponad 70 000 mkw. powierzchni. Co istotne, najemca jest także obecny w innym parku z portfolio Accolade, w Parku Cheb South w Czechach, gdzie wynajmuje ponad 31 000 mkw. powierzchni. Przeszło 50 000 mkw. w Szczecinie wynajmuje także Tyco Electronics. Wśród najemców znajdują się, również niemiecka firma DS Produkte, a także skandynawskie firmy takie jak m.in. Pierce, Svendsen, Change oraz polskie: PartyDeco, Comad, AS Max, Jaro, Inpost, Iglotex, i Inter Cars.

Accolade dąży do tego, aby wszystkie nowe parki były certyfikowane na poziomie minimum Excellent, koncentrując się m.in. na podnoszeniu efektywności energetycznej budynków, zapewniając najemcom dostęp do energii ze źródeł odnawialnych, inwestując w sprzęt AED czy pojemniki na elektroodpady. Inwestor nie ogranicza się do biznesowych aktywności, o czym świadczy m.in. otwarta w ubiegłym roku wystawa plenerowa poświęcona historii przemysłowej szczecińskiej dzielnicy Załom, a także warsztaty edukacyjne dla dzieci. Pracownikom parków udostępniono także zewnętrzne siłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *