Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Dachser rozwija sieć transportową w Tunezji i Turcji

fot. Dachser
Dachser, globalny dostawca usług logistycznych, oferuje bezpośrednie połączenia drogowe do Tunezji i Turcji. Dzięki nowym liniom transportowym drobnicowym (LTL) i całopojazdowym (FTL), klienci mogą korzystać z szybszych i bardziej wydajnych usług transportowych, co znacząco usprawnia logistykę między Europą a tymi krajami.

Za pośrednictwem dwóch swoich oddziałów w Strasburgu i Ungerhausen znajdującym się w pobliżu Memmingen operator obsługuje linię dostaw z Tunezją. Z kolei Ungerhausen stanowi również bramę do Turcji. Dzięki połączeniu transportu drobnicowego z całej Europy, Dachser oferuje kilka razy w tygodniu bezpośrednie połączenia do tunezyjskich miast Rades i Bennane, a także do tureckich miast Stambuł i Izmir.

Transport prosto do celu

Turcja, będąca naturalnym mostem miedzy Wschodem i Zachodem oraz Północą a Południem pełni funkcję kluczowego szlaku tranzytowego do wielu rynków zbytu. Również Tunezja, gdzie głównym partnerem handlowym jest Unia Europejska, oferuje liczne możliwości rozwoju i współpracy.

Dzięki Dachser i dobrze skoordynowanym operacjom logistycznym transport przesyłek z oddziałów w Strasburgu i Ungerhausen w obu kierunkach wynosi jedynie trzy, cztery dni robocze. Tak krótki czas tranzytu to kluczowa informacja również dla polskich eksporterów, dla których szybkie i niezawodne dostawy stanowią ważny element budowania przewagi konkurencyjnej i oszczędności.

Doświadczenie i rozwój

Dachser ma 35-letnie doświadczenie na rynku tunezyjskim, gdzie już od około 15 lat ma własną reprezentację, z kolei w Turcji od około dziewięciu lat ma własną organizację krajową. Bezpośrednie połączenie Turcji z europejską siecią transportu lądowego Dachser realizowane jest za pośrednictwem jednostki biznesowej North Central Europe. Od niedawna również dzięki oddziałom w Strasburgu i Ungerhausen Tunezja zyskała bezpośrednie połączenie z Europą. Za pośrednictwem segmentu usług DACHSER Cargoplus dostawca usług logistycznych tworzy połączenia importowe i eksportowe między Europą, Afryką Północną i Bliskim Wschodem. Kolejnym krokiem jest ekspansja w kierunku Kaukazu.

Na początku 2023 roku przez bramę w Strasburgu Dachser podłączył już Maroko do swojej sieci drobnicowej i od tego czasu oferuje codzienne regularne usługi transportu ciężarowego do kraju Maghrebu. Stałe i zsynchronizowane czasy tranzytu zapewniają niezawodne i wydajne planowanie transportu. Natomiast o sprawne procesy i bezpieczną odprawę celną dbają pracownicy Dachser posiadający wieloletnie doświadczenie logistyczne w krajach Maghrebu i Turcji.

Jednolite standardy jakości w Europie i nie tylko

Dzięki ustandaryzowanym procedurom i systemom, Dachser umożliwia swoim klientom śledzenie przesyłek i obsługę wszystkich procesów logistycznych na całym świecie. W Turcji Dachser korzysta już z własnego systemu zarządzania transportem Domino, który wkrótce zostanie wdrożony również w Tunezji. To właśnie zastosowanie jednolitych rozwiązań i standardów obsługi zapewnia wysoką jakość dostaw Dachser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *