Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Side Grup wprowadzi się do MLP Bucharest West

graf. MLP Group
MLP Group zawarło umowę najmu z wiodącym na rynku rumuńskim dystrybutorem środków czystości i higieny. Firma Side Group będzie korzystać z blisko 6 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Bucharest West, przenosząc tam swoją działalność operacyjną.

Nowa przestrzeń stanie się jednocześnie centrum dystrybucyjnym Side Grup w Bukareszcie, które będzie obsługiwać klientów z segmentu HoReCa, handlu detalicznego i przemysłu. Najemca na cele magazynowe przeznaczy 5,2 tys. m kw. powierzchni, a nowoczesne biura zajmą kolejne 380 m kw. W transakcji pośredniczyła firma doradcza iO Partners, preferowany partner JLL.

Cieszymy się, że możemy wspierać Side Grup w ich planach rozwoju, oferując zupełnie nową powierzchnię w ramach rozbudowywanego centrum logistycznego. Budowa obiektu, z częścią przeznaczoną dla naszego nowego najemcy, jest na ukończeniu i zostanie przekazana do użytkowania do końca tego roku. Zgodnie z naszym standardem wszystkie nowe inwestycje spełniają najwyższe standardy ekologiczne i są poddawane certyfikacji BREEAMpodkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania, MLP Group.

MLP Bucharest West to park logistyczno-produkcyjny klasy A zlokalizowany przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila. Powstał na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej i przeznaczonej pod lekką produkcję przemysłową. W ramach pierwszego etapu w 2021 r. do użytkowania oddany został obiekt liczący 22 tys. m kw. powierzchni, która obecnie jest w pełni wynajęta. Drugi etap realizacji rozpoczął się w maju br., z planem dostarczenia około 16 tys. m kw. do końca 2023 roku. MLP Bucharest West położony w zachodniej części stolicy, z doskonałym dostępem do obwodnicy Bukaresztu, jest idealnym miejscem dla operatorów logistycznych i dystrybucyjnych.

MLP Group rozwija działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim oraz planuje ekspansję w kolejnych krajach. Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

źródło: informacja prasowa MLP Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *