Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Jerzy Dudek i szef Boekestijn Transport Service świętują dostarczenie jubileuszowego DAF XG [FILM]

fot. DAF Trucks
Firma ESA Trucks Polska dostarczyła w tym roku spółce Boekestijn Transport Service aż 150 ciągników siodłowych DAF. Kluczyki do jubileuszowego, ostatniego egzemplarza (modelu XG) osobiście odebrał Sjef Boekestijn, COO Boekestijn Transport Service. Podczas specjalnej uroczystości przekazał mu je bohater z dzieciństwa – Jerzy Dudek.

Początki Boekestijn Transport Service sięgają 1994 roku. Blisko 30 lat temu firmę założyli Arno i Peter Boekestijn, którzy zaczęli od jednej ciężarówki, jednego komputera i biura zaaranżowanego w… starej sypialni. Holenderskie przedsiębiorstwo już na samym początku działalności zaufało marce DAF i wkrótce – w 1995 roku – powiększyło firmową flotę, dołączając do niej trzy ciągniki siodłowe DAF 95. Zakupiono je z myślą o prowadzeniu transportu w krajach Europy Wschodniej, co wkrótce stało się specjalnością firmy. W 2000 roku Holendrzy zdecydowali się na otwarcie filii w Polsce. Pierwsze lata nowego stulecia to okres dynamicznego rozwoju, dzięki któremu liczba pojazdów w barwach Boekestijn Transport Service wzrosła aż o 50 egzemplarzy – do 68 łącznie. W 2004 roku przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO:9001, a 10 państw Europy Środkowej weszło do Unii Europejskiej, co wkrótce ułatwiło działalność przewozową. Liczbę 100 pojazdów we flocie przekroczono jeszcze w 2010 roku, a od 2011 roku każdy nowy samochód ciężarowy z logo Boekestijn był wyposażony w blokadę alkoholową.

Obecnie firma operuje już blisko tysiącem pojazdów ciężarowych i prowadzi oddziały w Polsce, Białorusi, Irlandii, Niemczech i Mołdawii. Przedsiębiorstwo specjalizuje się m.in. w transporcie dla branży odzieżowej, farmaceutycznej, przewozach towarów wysokowartościowych, transportach całopojazdowych i truckingu.

Legenda Feyenoordu i Liverpoolu gościem specjalnym

Ostatnie egzemplarze z liczącego 150 sztuk zamówienia ESA Trucks Polska przekazała firmie Boekestijn Transport Service podczas „wyjazdowego meczu” zorganizowanego na torze w Bednarach pod Poznaniem. Piłkarskie porównanie jest tu uzasadnione, ponieważ gościem specjalnym wydarzenia był legendarny bramkarz, związany – tak jak Boekestijn Transport Service – z Holandią.

– Boekestijn Transport Service to duża i prężna organizacja, w której jednak ciągle czuć ducha rodzinnej firmy założonej blisko trzy dekady temu. Wiemy to, bo współpracujemy z nimi od wielu lat. A w rodzinach świętuje się ważne momenty i sukcesy. W tym roku dostarczyliśmy im już 150 DAF-ów, więc chcieliśmy, by przekazanie tego jubileuszowego było wyjątkową niespodzianką dla Sjefa Boekestijna i ciekawym wydarzeniem dla jego pracowników. Dlatego jubileuszowy ciągnik przywiózł Jerzy Dudek, legenda piłkarskiej reprezentacji Polski, Liverpoolu i Feyenoordu Rotterdam, czyli klubu, któremu Sjef kibicuje od dziecka. Co ciekawe, pierwszym sezonem, w którym Sjef odwiedzał stadion De Kuip był 1998/99, kiedy to Feyenoord z Jerzym Dudkiem w składzie sięgnął po mistrzostwo Holandii opowiada Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

Wydarzenie było także okazją do nakręcenia wyjątkowego filmu, w którym dyrektor operacyjny i kierowcy Boekestijn Transport Service oraz Jerzy Dudek mieli okazję zaprezentować się jako… zespół piłkarski podczas decydującego meczu.

Z uroczystości powstał bardzo ciekawie zrealizowany film. Poza Jerzym Dudkiem, w jego produkcję zaangażowany został także legendarny polski komentator piłkarski, Andrzej Janisz.

Nowoczesne pojazdy dla czołowego gracza

– Już od samego początku swojej działalności rodzina Boekestijn mocno stawiała na wdrażanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. To jeden z czynników, który pozwolił im na tak dynamiczny i efektywny rozwój. Marka DAF towarzyszy im w tej drodze oferując coraz nowocześniejsze pojazdy i usługi. DAF XG – model nowej generacji naszych ciężarówek – to idealne rozwiązanie dla firm, które oczekują pojazdów wiodących we wszystkich kluczowych aspektach – bezpieczeństwie, wydajności i komforcie. Zamówienie aż 150 takich pojazdów w 2023 roku to potwierdzenie, że DAF-y spełniają najwyższe wymagania właścicieli i kierowców Boekestijn Transport Servicemówi Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

Tegoroczne zamówienie dla Boekestijn Transport Service obejmuje 150 ciągników siodłowych DAF XG sfinansowanych w ramach leasingu fabrycznego PACCAR Financial Polska. Klient zdecydował się na wersje napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Wiodący w klasie komfort pracy i wypoczynku zapewniają wyjątkowo przestronna kabina i klimatyzacja postojowa oraz fotele z pneumatyczną amortyzacją z wykończeniem Luxury (dla kierowcy) i Comfort (dla pasażera). Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa blokada drzwi Night Lock oraz alarm gazowy ostrzegający przed zagrożeniami jakie może wywołać sprzęt do gotowania.

źródło: informacja prasowa DAF Trucks

4 odpowiedzi

  1. I think the admin of this site is in fact working hard in favor of his website, because here every stuff is quality based data.

  2. I think this is among the most important information for me.
    And i am glad reading your article. But should statement on some normal
    things, The site taste is ideal, the articles is really
    great : D. Excellent task, cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *