Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:

Partnerzy działu:

Drugie życie plecaków Glovo

kurier Glovo
fot. Glovo
Co dzieje się z plecakami dostawczymi Glovo po zakończeniu ich podstawowej misji? Dostają drugą szansę i służą zwierzakom w schroniskach w całej Polsce. Dzięki międzysektorowej współpracy Glovo, Ubrania Do Oddania oraz Fundacji Splot Społeczny stworzono do tej pory ponad 500 mat, które powstają ze wspomnianych toreb. Ich zaletą jest termoizolacja, początkowo używana do utrzymywania ciepła jedzenia, a teraz, w drugim życiu, chroni zwierzęta przed niską temperaturą.

W poszukiwaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań Glovo zwróciło uwagę na problem dalszego wykorzystania plecaków, które nie spełniały już norm bezpieczeństwa dostaw. Ciekawe rozwiązanie problemu zaoferowała platforma Ubrania Do Oddania. Termiczny materiał wykorzystywany do produkcji toreb idealnie nadaje się na maty dla zwierząt. Oprócz karmy, to właśnie koce, materace i legowiska są najbardziej potrzebne w schroniskach – szczególnie w okresie zimowym. Podobny projekt Glovo zrealizowało wcześniej w Ukrainie.

W ramach inicjatywy powstało dotychczas ponad 500 mat, z których korzysta już 11 schronisk w Polsce, a kolejne czekają w kolejce. Glovo dostarcza plecaki, a ich wprowadzeniem do ponownego użytku zajmuje się platforma Ubrania Do Oddania. Przerabia je społeczność Fundacji Splot Społeczny w odpowiedzi na rozpoznane zapotrzebowanie niedoposażonych schronisk. Zazwyczaj z jednego plecaka powstają dwie maty o wymiarach 45×80 cm, jednak coraz częściej powstają duże maty, z których może korzystać kilka zwierząt jednocześnie. Pozostałe elementy, których nie da się ponownie wykorzystać są przerabiane na paliwo alternatywne wykorzystywane w cementowni.

Projekt zapewnienia plecakom Glovo drugiego życia spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony samych kurierów świadczących usługi za pośrednictwem tej platformy. Kurierzy chętnie angażują się w inicjatywę, współpracując aktywnie z zespołem Glover Experience w Glovo. Ten zespół nie tylko koordynuje proces zbiórki plecaków, lecz także utrzymuje regularny kontakt z kurierami, oferując wsparcie w ich codziennych zadaniach. Warto podkreślić, że cały projekt może efektywnie się rozwijać dzięki zaangażowaniu samych kurierów, którzy dobrowolnie przekazują swoje torby, pomagając w ich ponownym wykorzystaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *