Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Electro Cable Group wchodzi na polski rynek z wynajmem 11 800 mkw w CTPark Zabrze

centrum logistyczne w Zabrzu
fot. CTP
Ukraińska spółka Electro Cable Group wchodzi na polski rynek z wynajmem 11 800 mkw w CTPark Zabrze. To pierwsza inwestycja w Polsce Grupy Electro Cable, będącej największym ukraińskim producentem i eksporterem kabli elektroenergetycznych, sterowniczych i do transmisji danych.

Grupa Electro Cable sprzedaje większość swoich kabli do Unii Europejskiej i według „Forbes Ukraine” należy do 200 największych ukraińskich przedsiębiorstw. Ostatnie dwa lata to znaczący wzrost udziału ukraińskich firm w polskim rynku. Według najnowszych danych Centralnego Centrum Informacji Gospodarczej w kraju działa obecnie 26,9 tys. firm z kapitałem ukraińskim.

Polska jest pierwszą zagraniczną lokalizacją Grupy Electro Cable, jednej z największych grup produkcyjnych na Ukrainie. Spółka rozpocznie działalność produkcyjną w CTPark Zabrze o łącznej powierzchni ponad 66 000 mkw. Całkowita wartość inwestycji w to nowe przedsiębiorstwo przekroczy 14 mln EUR, a nowa firma będzie zatrudniać ponad 140 osób. Projekt wspierany jest przez KSSE.

Grupa Electro Cable wynajęła 11 800 m2 w należącym do parku budynku ZAB 5, który został wyposażony w wzmocnione fundamenty, aby ułatwić klientowi montaż instalacji i sprzętu do produkcji kabli i przewodów. Dach budynku został przygotowany pod montaż paneli fotowoltaicznych jako potencjalnego źródła energii dla działalności klienta.

Kompleks CTPark Zabrze zlokalizowany jest na 21-hektarowej działce i docelowo będzie się składał z pięciu budynków. Do tej pory wybudowano trzy budynki o łącznej powierzchni 66 790 mkw., a rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych magazynów o łącznej powierzchni 23 150 mkw. zaplanowano na trzeci kwartał 2024 r. W listopadzie 2023 r. międzynarodowa firma CP Bourg otworzyła swój pierwszy polski oddział, zajmując 3500 mkw. w CTPark Zabrze.

CTPark Zabrze zlokalizowany jest w śląskiej metropolii, regionie o silnych tradycjach przemysłowych. Liczy około 2,7 miliona mieszkańców, co czyni ją jedną z największych aglomeracji miejskich w Europie. Oferuje tym samym dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych specjalistów, umożliwiając szybki rozwój biznesu. Niezwykle ważną rolę odgrywa także bezpośrednie sąsiedztwo węzła autostrad A1 i A4, umożliwiające sprawne połączenie z innymi częściami kraju, a także z Niemcami, Czechami i Słowacją. Dużym atutem lokalizacji CTPark Zabrze jest także położenie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która oferuje 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *