Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłuży materiały niebezpieczne

Decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, spółka Warmia i Mazury, zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach, uzyskała zezwolenie na obsługę materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka. Pozwoli to na rozszerzenie katalogu usług sektora cargo dostępnego na warmińsko-mazurskim lotnisku.

Możliwość obsługi materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka stanowi element Certyfikatu Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Programu Ochrony Zarejestrowanego Agenta Warmia i Mazury Sp. z o.o. w ramach obsługi ruchu cargo, który lotnisko otrzymało w 2021 roku. Potwierdza on, że spółka została uznana za zdolną do prowadzenia lotniskowej obsługi naziemnej statków powietrznych, wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych w zakresie obsługi materiałów niebezpiecznych.

Materiały niebezpieczne wysokiego ryzyka w transporcie lotniczym są to materiały niebezpieczne, które mogą zostać użyte do popełnienia aktu bezprawnej ingerencji w lotnictwie cywilnym – Ich przewóz i obsługa wymagają szczególnych procedur bezpieczeństwa oraz ścisłego przestrzegania regulacji międzynarodowych i krajowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *