Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Raben i Kärcher otwierają nową powierzchnię magazynową w Chlebni [GALERIA]

fot. Raben Group Polska
20 września 2023 roku Raben Logistics Polska oraz firma Kärcher uroczyście celebrowały otwarcie nowej, dedykowanej powierzchni magazynowej w Chlebni. Operacje dla tego klienta prowadzone będą na powierzchni 8.000 m2. Obie firmy połączyło zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu oraz rodzinne korzenie przedsiębiorstw. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział między innymi Ewald Raben - CEO Grupy Raben, Dieter Grajer – Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny firmy Kärcher oraz Lilia Sedlar – Prezes Regionalny na Europę Wschodnią, Kärcher.

Firma Kärcher rozpoczęła współpracę z Raben Logistics Polska w 2022 roku. Głównym punktem kooperacji jest transport międzynarodowy w kierunku Litwy, Łotwy i Estonii oraz transport po Polsce. Wraz z uruchomieniem magazynu portfolio usług rozwinie się o składowanie i usługi pokrewne. Raben oferuje klientowi, poza standardowym procesem także wiele nowych rozwiązań, dzięki którym optymalizowana jest obsługa towarów klienta.

Dzięki Raben mamy po swojej stronie niezawodnego partnera logistycznego, który dostosowuje rozwiązania dokładnie do naszych potrzeb mówi Dieter Grajer, dyrektor operacyjny (COO) i członek zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG
– Ponadto łączy nas świadomość odpowiedzialności społecznej, wartości i skupienie  na ochronie klimatu i środowiska. To sprawia, że nasze partnerstwo jest szczególnie cenne i wykracza poza logistykę.

Raben Logistics Polska dysponuje obecnie ok. 560 000 m2 powierzchni magazynowej. Każdego roku inwestując w nowe obiekty i modernizując starsze, firma stawia na efektywność energetyczną. W jej obiektach stosowane są m.in takie rozwiązania jak: oświetlenie LED i systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego) w połączeniu ze świetlikami zapewniającymi dostęp do naturalnego światła; ogrzewanie gazowe oparte o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną; izolacje termiczną platform ramp hydraulicznych; wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także agregaty prądotwórcze, pokrywające 100% zapotrzebowania w energię elektryczną.

Dodatkowo, jako firma odpowiedzialna społecznie Raben podejmuje szereg działań, aby sprostać wyzwaniom klimatycznym w dłuższej perspektywie. Poza stosowaniem szeregu ekologicznych rozwiązań w magazynach w zakresie oszczędności surowców naturalnych, czy zakupem zielonej energii, systematycznie wymieniany jest  także tabor, który ma spełniać najnowsze wymagania w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

Towarzyszące nam od lat hasło “Your partner in logistics” to nie tylko slogan, ale i obietnica składana naszym klientom. Zobowiązujemy się do dostarczania im usług najwyższej jakości i wychodzenia naprzeciw potrzebom, ale także wspólnie z nimi chcemy pomóc im budować przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki takiemu podejściu klienci zostają z nami często na długie lata. Mamy nadzieję, że podobnie będzie także w przypadku firmy Kärcher. – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben – Tym bardziej, że łączą nas wspólne wartości i zielone podejście do biznesu.

fot. Raben Group Polska
fot. Raben Group Polska

źródło: informacja prasowa Raben Group Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *