Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

SUUS otworzył skład celny i magazyn czasowego składowania na Podlasiu

fot. Freepik.com
Rohlig SUUS Logistics uruchomił skład celny oraz magazyn czasowego składowania w oddziale w Choroszczy k. Białegostoku. Nowa inwestycja znacznie zwiększa kompetencje operatora w obsłudze logistycznej towarów importowych i eksportowych firm z Podlasia, a także z krajów bałtyckich. Pozwala m.in. na efektywne zarządzanie zapasami czy odroczenie zapłaty ceł i podatków do momentu wejścia produktów na rynek.

Nowe rozwiązania, o sumarycznej powierzchni ok. 3 tys. mkw., są częścią otwartego w styczniu 2023 r. nowoczesnego centrum logistycznego. Obecnie jest to jedyny obiekt w regionie, który – także dzięki systemom regałowym wysokiego składowania – pozwala zarówno na przechowywanie, jak i na obsługę celną towarów wielkogabarytowych. Poza wspomnianą lokalizacją największy polski operator posiada drugi oddział w województwie. W Białymstoku znajduje się magazyn logistyczny oraz terminal cross-dock. Zlokalizowana jest tam także agencja celna wraz z kolejnym magazynem czasowego składowania. W sumie na Podlasiu SUUS zarządza powierzchnią operacyjną 7,3 tys. mkw.

Skład celny oraz magazyn czasowego składowania stanowią uzupełnienie kompleksowej oferty logistycznej SUUSa na Podlasiu. W regionie operator oferuje także magazynowanie, przeładunki, kompletację, dekonsolidację kontenerów morskich i kolejowych, obsługę e-commerce oraz szeroki zakres usług dodanych, np. banderolowanie, tworzenie zestawów promocyjnych czy etykietowanie. Zapewnia również dystrybucję towarów na rynku polskim i do wspomnianych krajów bałtyckich.

Korzyści z nowych rozwiązań celnych na Podlasiu

Inwestycja na Podlasiu to 10. skład celny i 11. magazyn czasowego składowania SUUSa. Ponadto operator posiada 14 agencji celnych oraz ponad 60 miejsc uznanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *