Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNERZY PORTALU:

Partnerzy działu:

Co kraj to obyczaj… A jak jest z przepisami dla kierowców?

fot. GDDKiA
Każdy kraj to nieco inne przepisy, inne sposoby dokonywania opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg, czy limity prędkości i mandaty za ich przekroczenie. GDDKiA prezentuje te i wiele innych informacji dla kierowców udających się autem w zagraniczną podróż.

Przed każdą podróżą warto poświęcić czas na sprawdzenie trasy i przygotowanie pojazdu. Nie inaczej powinno to wyglądać, gdy planujemy wyjazd poza granice naszego kraju. Wtedy oprócz podstawowych spraw, warto sprawdzić zasady panujące w krajach, po których planujemy podróżować. Zaskoczyć nas mogą nie tylko opłaty za poruszanie się po drogach, czy zasady ustępowania pierwszeństwa, ale nawet tak pozornie błahe kwestie jak używanie wideorejestratora w pojeździe.

Co z wyposażeniem samochodu? To oczywiście może różnić się w zależności od kraju. Zgodnie z Konwencją wiedeńską o ruchu drogowym w samochodzie powinno znajdować się wyposażenie wymagane w kraju zarejestrowania pojazdu. Oznacza to, że wyjeżdżając za granicę do państw – stron Konwencji, możemy poprzestać na wyposażeniu wynikającym z prawa polskiego. Służby za granicą mogą jednak podchodzić to tego zagadnienia inaczej. GDDKiA zachęca zatem do znalezienia przed wyjazdem listy wyposażenia, które powinniśmy posiadać ze sobą w krajach, przez które będziemy jechać. Tym bardziej, że może się ono przydać. Sprawdzając te informacje, upewnij się, że korzystasz z wiarygodnego źródła.

Więcej na stronie GDDKiA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *